Przejdź do treści
Jan Paweł II 18 rocznieca śmierci
Jan Paweł II Wielki
Przejdź do stopki
Przejdź do treści

Wydarzenia

„Po raz drugi…”

Treść


W dniach od 4 sierpnia do 11 sierpnia 2008 roku mogłam uczestniczyć po raz drugi w takich rekolekcjach, które prowadził ksiądz Witold Głuszek.
Miejscem tej odnowy duchowej były góry Pieniny. Tematami tych rekolekcji była: wiara, czystość, sekty. O świętych: Święta Kinga, Święta Faustyna, Święta Brygida, Święty Maksymilian, filmy: o uzależnieniach i spowiedzi świętej i ukrzyżowaniu Pana Jezusa, które rozważaliśmy podczas konferencji. W trakcie dnia towarzyszyły nam jeszcze następujące modlitwy: Eucharystia, modlitwa Brewiarzowa, różaniec święty i koronka do Bożego Miłosierdzia, Droga Krzyżowa, adoracja Pana Jezusa. W piątek w intencji grzechów całego świata ofiarowaliśmy Panu Bogu i Matce Bożej post o chlebie i wodzie.
Formując się wewnętrznie mogliśmy na bosaka przemierzać szlaki pięknych gór Pienin podziwiając piękno stworzonego świata. W trakcie tych wędrówek daliśmy świadectwo innym turystom poprzez odważną i głośną modlitwę oraz pozdrowienie "Szczęść Boże" i umartwianie bosych stóp. Najbardziej mi się podobało wyjście i zejście ze szczytu największych polskich gór Rysów oraz ładne widoki, które można było zobaczyć z góry. W takich górach byłam po raz pierwszy i jestem zadowolona sama z siebie, że za pomocą modlitwy i opieki Matki Bożej mogłam przejść bez żadnego zmęczenia ten szlak. Dzięki tym rekolekcjom dokładniej uświadomiłam sobie czym są przyczyny i skutki kuszenia złego. Dużo dało mi też Błogosławieństwo. Umocniła i pogłębiła się bardziej moja wiara. Stałam się lepsza. W każdy piątek poszczę o chlebie i wodzie, odmawiam codziennie różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia, uczestniczę codziennie we Mszy świętej. Będę odmawiać codziennie modlitwę Brewiarzową. Powierzam wszystkie swoje problemy i ufam Matce Bożej. Oddaję się w Jej ręce, w całkowitą opiekę. Dziękuję księdzu Witkowi, Matce Bożej i Panu Jezusowi za te rekolekcje.

Dorota

42525