Przejdź do treści
Jan Paweł II 18 rocznieca śmierci
Jan Paweł II Wielki
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Wiara

Przejdź do treści

Wydarzenia

Czy prezerwatywa chroni przed AIDS?

Treść


W ostatnim czasie w całej Polsce rozlepiono potężne plakaty reklamujące prezerwatywę. Wydaje się ogromne pieniądze na rozpowszenianie kłamliwej informacji, że prezerwatywa jest skutecznym środkiem zabezpieczającym przed wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi podczas stosunku seksualnego.
Naukowcy amerykańscy, a także z krajów Wspólnoty Europejskiej, przeprowadzili bardzo dokładne badania lateksu tworzywa z którego wytwarza się prezerwatywy. Okazuje się, że w gąbczastej strukturze lateksu znajdują się otwory zwane mikroporami, które dokładnie widać pod mikroskopem. Pojedynczy por w prezerwatywie ma średnicę wielkości 5 mikrometrów. Do dnia dzisiejszego nie udało się wyprodukować takiej prezerwatywy, która nie miałaby mikrootworów.
Aby zobrazować “skuteczność” prezerwatywy w sposób graficzny, przedstawiamy w skali porównawczej 1:1 mikropory w prezerwatywie oraz plemnik i wirusy chorobowe. Plemnik, widoczny na rysunku porównawczym, ma w przekroju najszerszego miejsca 3 mikrometry. Jest więc o 2 mikrometry węższy od przeciętnego mikropora w prezerwatywie. Dlatego może się zdarzyć, że plemnik przejdzie przez ten mały otwór.
Badania w Anglii wykazują 6 takich przypadków na 100 par systematycznie stosujących prezerwatywy. Jeżeli chodzi o chorobę AIDS, to wywołuje ją wirus HIV, który znajduje się głównie w spermie, krwi i wydzielinie pochwowej osób zarażonych. Tak więc najczęstszą drogą zakażenia tą chorobą jest współżycie seksualne.
Jeżeli popatrzymy na rysunek, to zobaczymy, że w przekroju wirus HIV ma tylko 0,1 mikrometra. Jest więc 50 razy mniejszy od jednego mikropora prezerwatywy.
Widać stąd wyraźnie jak wielkim i perfidnym kłamstwem jest reklama prezerwatywy jako skutecznego zabezpieczenia - przed AIDS. Odpowiedzialni za głoszenie tego kłamstwa przyczyniają się do rozpowszechniania tej strasznej śmiertelnej choroby i innych chorób przenoszonych drogąpłciową. 40% osób, które zachorowały na AIDS w Wielkiej Brytanii, zaraziło się podczas stosunku z użyciem prezerwatywy. Według nauki Jezusa, jedynie bezpieczny seks jest możliwy w związku małżeńskim. Ci jednak, którzy bardziej zaufali prezerwatywie aniżeli Jezusowi niech pamiętają, że w ten sposób wybierają duchową i fizyczną śmierć.

45179