Przejdź do treści
2
Przejdź do stopki
Przejdź do Menu Techniczne

Wiara

Przejdź do treści

Wydarzenia

Czy prezerwatywa chroni przed AIDS?

Treść


W ostatnim czasie w całej Polsce rozlepiono potężne plakaty reklamujące prezerwatywę. Wydaje się ogromne pieniądze na rozpowszenianie kłamliwej informacji, że prezerwatywa jest skutecznym środkiem zabezpieczającym przed wirusem HIV i innymi chorobami przenoszonymi podczas stosunku seksualnego.
Naukowcy amerykańscy, a także z krajów Wspólnoty Europejskiej, przeprowadzili bardzo dokładne badania lateksu tworzywa z którego wytwarza się prezerwatywy. Okazuje się, że w gąbczastej strukturze lateksu znajdują się otwory zwane mikroporami, które dokładnie widać pod mikroskopem. Pojedynczy por w prezerwatywie ma średnicę wielkości 5 mikrometrów. Do dnia dzisiejszego nie udało się wyprodukować takiej prezerwatywy, która nie miałaby mikrootworów.
Aby zobrazować “skuteczność” prezerwatywy w sposób graficzny, przedstawiamy w skali porównawczej 1:1 mikropory w prezerwatywie oraz plemnik i wirusy chorobowe. Plemnik, widoczny na rysunku porównawczym, ma w przekroju najszerszego miejsca 3 mikrometry. Jest więc o 2 mikrometry węższy od przeciętnego mikropora w prezerwatywie. Dlatego może się zdarzyć, że plemnik przejdzie przez ten mały otwór.
Badania w Anglii wykazują 6 takich przypadków na 100 par systematycznie stosujących prezerwatywy. Jeżeli chodzi o chorobę AIDS, to wywołuje ją wirus HIV, który znajduje się głównie w spermie, krwi i wydzielinie pochwowej osób zarażonych. Tak więc najczęstszą drogą zakażenia tą chorobą jest współżycie seksualne.
Jeżeli popatrzymy na rysunek, to zobaczymy, że w przekroju wirus HIV ma tylko 0,1 mikrometra. Jest więc 50 razy mniejszy od jednego mikropora prezerwatywy.
Widać stąd wyraźnie jak wielkim i perfidnym kłamstwem jest reklama prezerwatywy jako skutecznego zabezpieczenia - przed AIDS. Odpowiedzialni za głoszenie tego kłamstwa przyczyniają się do rozpowszechniania tej strasznej śmiertelnej choroby i innych chorób przenoszonych drogąpłciową. 40% osób, które zachorowały na AIDS w Wielkiej Brytanii, zaraziło się podczas stosunku z użyciem prezerwatywy. Według nauki Jezusa, jedynie bezpieczny seks jest możliwy w związku małżeńskim. Ci jednak, którzy bardziej zaufali prezerwatywie aniżeli Jezusowi niech pamiętają, że w ten sposób wybierają duchową i fizyczną śmierć.

869